AutoElektrisch

Slim elektrisch op reis

Wie elektrisch rijdt, moet zich over een aantal zaken geen zorgen meer maken. De stijgende brandstofprijzen, om er maar eentje te noemen. Wie deze zomer elektrisch op autovakantie wil, moet wel zijn hoofd erbij houden. Want elektrisch rijden en reizen is heerlijk, maar nog niet overal vanzelfsprekend. Hoe zorg je nu dat je vlot en met een volgeladen wagen je bestemming bereikt? 

Kies je bestemming slim

Heb je nog geen bestemming vastgepind? Dan doe je er goed aan om je bestemming slim te kiezen. Voor elektrisch rijden geldt: hoe noordelijker, hoe gemakkelijker. Daarmee bedoelen we dat de landen ten noorden van België (en Duitsland) minstens even goed voorzien zijn van elektrische wagens en oplaadpunten als in ons land. Voor de landen aan onze zuidkant, ligt dat wat moeilijker. Frankrijk is redelijk goed voorzien van oplaadpunten, maar wie in Spanje, Portugal of Italië elektriciteit wil ‘tanken’, moet zijn stopplaatsen goed op voorhand uitzoeken. Je vermijdt liever een verkeersboete omdat je toch écht die ene oplaadpaal in de verre omtrek moest halen voordat je auto plat was… 

Doe je opzoekingswerk

Wie naar het noorden trekt, mag gerust zijn. Je zal nooit echt ver van een oplaadpunt verwijderd zijn. Ga je naar het zuiden, dan doe je best je voorbereidend werk heel grondig. Stippel je route heel secuur uit en bepaal op voorhand waar je kan stoppen om te laden. Denk hierbij aan winkelcentra en stadskernen. Hoe fijn het ook is, je vermijdt met je elektrische wagen best de kleine provinciebanen – toch tijdens de heenrit. Veel laadpunten ga je er namelijk niet vinden. Op de autostrade heb je meer kans. Tip: ook grote hotelketens bieden laadfaciliteiten, dus overweeg tijdens de rit naar je bestemming een hotel om te overnachten in plaats van dat charmante B&Btje waar je je wagen niet kan opladen… 

Kies een verblijf uit waar een laadpaal ter beschikking is

Bestemming bereikt? Fijn, dan kan de vakantie echt beginnen. De kans is echter groot dat jullie nog geregeld een uitje gaan doen met de wagen tijdens jullie vakantie. Daarom is het erg handig om een verblijf te kiezen waar een laadpaal ter beschikking is. Zo ben je er zeker van dat je wagen nooit plat zal zijn en geraak je netjes op elke bestemming. De dag voor de grote terugreis naar huis kan je de wagen nog eens volledig opladen om met een volle tank aan de lange rit te kunnen beginnen. Een snelheidsovertreding is bovendien snel gemaakt wanneer je snel moet rijden om tijdig een oplaadpunt te bereiken wanneer je wagen bijna plat is. Dankzij een laadpaal die altijd ter beschikking is, vermijd je problemen en kan je steeds met een gerust hart de wagen instappen. 

 

0 0 Stemmen
Artikelbeoordeling
Subscribe
Notify of
0 Reacties
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Reageren op dit artikel? Dat kan.x
()
x