ElektrischFiets

Aan 25 km/u op stap met de step

Vanaf vandaag (1 juni 2019) gelden een aantal nieuwe verkeersregels. Meest in het oog springend is het feit dat je nu met je elektrische step, hoverboard, monowheel of zelf rolstoel 25 kilometer per uur mag rijden. Deze aanpassing van 18 km/u naar 25 km/u komt er als gevolg van een Europese harmonisatie.

Andere belangrijke wijzigingen

Het aanpassen van de snelheid is niet de enige maatregel die impact heeft op de gebruikers van elektrische fietsen. Ik-rij-elektrisch zet ze even op een rijtje

  • een bakfiets van minder dan 1 meter breed wordt vanaf nu aanzien als een gewone fiets. Vroeger mochten deze bakfietsen niet in starten met eenrichtingsverkeer waar fietsen wel waren toegelaten.
  • Automobilisten moeten bij het inhalen van (brom)fietsers of voetganger minstens 1,5 meter afstand houden. In het verleden was dit 1 meter. Laat ons hopen dat deze maatregel nu ook eens zal worden afgedwongen. Ook de fietsersbond roept op tot een beter handhaving van deze regel.
  • Speedpedelecs mogen vanaf nu ook naast elkaar rijden in de bebouwde kom.

 

0 0 Stemmen
Artikelbeoordeling
Subscribe
Notify of
0 Reacties
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Reageren op dit artikel? Dat kan.x
()
x