ElektrischFietsveiligheid

Debat over verkeersveiligheid laait op na Britse e-bike dode.

In Groot-Brittannië is nogal wat commotie ontstaan nadat in Londen een eerste dode is gevallen na een aanrijding door een elektrische fiets. Het slachtoffer is een 56 jarige vrouw Sakine Cihan en ze werd aangereden door een 30-jarige man.

Deze aanrijding heeft in Groot-Brittannië het debat aangewakkerd met betrekking tot de elektrische fietsen en de veiligheid.  Het is duidelijk dat het steeds toenemende aantal (elektrische) fietsen in de steden een factor is om rekening mee te houden als we kijken naar verkeersveiligheid. (Elektrisch) fietsen wordt steeds populairder als effectief transportmiddel of als oplossing voor woon-werk verkeer. Niettegenstaande deze stijgende populariteit gaat het nog steeds om een zeer beperkte groep die gebruik maakt van elektrische fietsen. Als de overheid in de toekomst wil blijven inzetten op een toename van het fietsverkeer zal de infrastructuur versneld moeten worden uitgebreid en aangepast. Enkel op die manier kan er worden gestreefd naar een beter samengaan van de verschillende verkeersstromen en een daling van het aantal ongevallen.

0 0 Stemmen
Artikelbeoordeling
Subscribe
Notify of
0 Reacties
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Reageren op dit artikel? Dat kan.x
()
x