AutoBatterijElektrischToekomst

Zonnepanelen in het dak van je wagen

Het ligt voor de hand. Je laat de zon je wagen opladen terwijl die rijdt of geparkeerd staan. Toyota deed het al bij zijn Prius maar met een zeer beperkt resultaat? Hyundai en Kia hebben nu aangekondigd dat ze een performanter systeem hebben ontwikkeld dat vanaf 2020 in een aantal van hun wagens zal worden geïntegreerd.

Hybride en traditionele wagens

In eerste instantie is het de bedoeling om de zonnepanelen toe te voegen bij de hybride en ICB-wagens (Internal combustion engine) Volgens de Koreaanse producenten moet het bij een hybride wagen mogelijk zijn om tijdens een zonnige dag en in ideale omstandigheden de batterij tot 60% op te laden. Bij een ICB wagen zou het vooral gaan om het gebruik van energie door randsystemen zoals airco te ondersteunen.

Wat met elektrische wagens

In een latere fase willen Hyundai en Kia de transparante daken ook op de elektrische wagen gaan plaatsen. In dat geval is de kans groot dat men ook op de moterkap van de wagens zonnecelen zal gaan plaatsen om zo een maximaal rendement te genereren.

een elektrische wagen met zonnepanelen in het dak

0 0 Stemmen
Artikelbeoordeling
Subscribe
Notify of
0 Reacties
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Reageren op dit artikel? Dat kan.x
()
x